Skip To Main Content

Staff Search

Deborah Archeski-Davis

Special Education Paraprofessional
Sydney Basler

Sydney Basler

Grade 4

Laura Beckhard

Special Education Teacher

Sarita Biswas

Child Nutrition Assistant
Jennifer Biundo

Jennifer Biundo

Special Education Registered Behavior Technician

Latoya Blackwelder

Special Education Paraprofessional

Lucas Brown

Special Education Paraprofessional
Kaitlin Bryan

Kaitlin Bryan

Grade 1
Jeremy Bull

Jeremy Bull

Child Nutrition Assistant
Tina Carpenter

Tina Carpenter

Traveling Esol Teacher

Brian Carroll

Special Education Staff

Catherine Clayton

Nurse
Katie Conner

Katie Conner

Grade 3

George Corless

School Resource Officer
Diana Dakin

Diana Dakin

Secretary, REGISTRAR
Amy Digman

Amy Digman

Principal Elementary
Kayla Dolan

Kayla Dolan

Special Education Paraprofessional

Nicole Domachowski

Special Education Aba Associate
Michelle Eickel

Michelle Eickel

Classroom Assistant
Leslie Farmer

Leslie Farmer

Traveling Art
Kristin Fornwalt

Kristin Fornwalt

Classroom Assistant
Morgan Fruend

Morgan Fruend

Grade 2
Michelle Fuller

Michelle Fuller

Special Education Occupational Therapist

Megan Gardner

Vocal Music
Patricia Gruender

Patricia Gruender

Special Education Teacher

Lisa Hatz

Special Education Social Worker
Meghan Hayes

Meghan Hayes

Grade 3
Scott Heltibrand

Scott Heltibrand

Custodian 2

Alex Henry

Trv Social Worker

Lydia Hines

Special Education Teacher

Amy Kaestner

Special Education Speech Language Pathologist
Lisa Kinder

Lisa Kinder

Full Day Kindergarten
Nicole Kinzie

Nicole Kinzie

Grade 1

Joshua Knight

Traveling Physical Ed Teacher
Nicole Kremer

Nicole Kremer

Special Education School Psychologist

Olga Laleva

Special Education Paraprofessional
Daniel Leary

Daniel Leary

Special Education Paraprofessional
Keri Maher

Keri Maher

Reading (Building)

Megan Mertens

Special Education Paraprofessional
Markel Merz

Markel Merz

Classroom Assistant

Jenny Militzer

Traveling Reading Teacher
School: x23672
Lisa Molengraft

Lisa Molengraft

Librarian
Kellie Morgan

Kellie Morgan

Secretary

Ariel Neal

Special Education Registered Behavior Technician
Amy Peiffer

Amy Peiffer

Special Education Paraprofessional
Alessandra Pennycuick

Alessandra Pennycuick

Grade 1
Jennifer Peterson

Jennifer Peterson

Classroom Assistant
Brian Reihms

Brian Reihms

Special Education Paraprofessional
Kaitlyn Reitz

Kaitlyn Reitz

Grade 4
Katie Reuss

Katie Reuss

Physical Education
Thomas Robins

Thomas Robins

Counselor
Madison Schaeffer

Madison Schaeffer

Full Day Kindergarten
Shannon Seger

Shannon Seger

Special Education Administrator

Randi Sexton

Special Education Teacher
Nicholle Simmons

Nicholle Simmons

Administrative Intern Elem
Rebecca Sparling

Rebecca Sparling

Secretary

Katie Spiguzza

Grade 2

Amber Spink

Traveling Orchestra

Misty Stevens

Elementary Child Nutrition Mgr
Megan Stortz

Megan Stortz

Grade 4
Rhonda Tarpey

Rhonda Tarpey

Special Education Paraprofessional

Jeremy Templeton

Custodian Lead
Cari Vordtriede

Cari Vordtriede

Grade 5
Henderson Washington

Henderson Washington

Custodian 2

Phoenix Winterova

Special Education Paraprofessional

Teresa Wolz

Special Education Teacher

Mary Wright

Special Education Physical Therapist